U nás jako doma

doma jsme tam, kde se dobře cítíme...

Roubenka Peciválka v Jizerských horách, Vám nabízí celoročně příjemné ubytování v luxusní nově postavené horské poloroubené chalupě, s ideální kapacitou do 10 přátel ve 4 prostorných pokojích. Více osob ubytovat je možné jen na dotaz. V klidném prostředí a v naprostém soukromí, daleko od davů a přece jen kousek od centra všeho dění, si můžete užívat výhledy do údolí a v nerušeném klidu vychutnávat svou dovolenou s přáteli. Pro lenivé požitkáře máme připravené poleženíčko za pecí a pro pracanty Wi-Fi připojení v celém objektu.

Pokud máte sportovního ducha a rádi kolo, běžky, turistiku, lyžování, běh nebo jen procházky v neskutečně krásné přírodě, věřte, že vše máte na dosah.

!!! OBJEKT JE PŘÍSNĚ NEKUŘÁCKÝ!!!

 • Svatby, rozlučky se svobodou a podobné párty nepořádáme, děkujeme za pochopení :-)

 • jsme v chráněné přírodní oblasti a nemůžeme tolerovat ani ohňostroje a podobně hlučné a světelné nesmysly.

 • naše okolí je místem klidu a ticha, respektujeme nejen přírodu ale i soukromí našich sousedů.

ubytovací prostory

DVĚ LOŽNICE A HOSTOVSKÝ POKOJ

Ložnice v přízemí nabízí manželskou postel s možností dětské postýlky pro nejmenší. V patře pak najdete ložnici s manželskou postelí a rozkládací pohovkou. Zdraví spánek je důležitý, a proto tak jako na ničem jiném, se nešetřilo ani na matracích, prostě maximum pro zdravé, klidné spaní a hlavně krásné snění. Samozřejmostí jsou všude zároveň kvalitní polštáře, přikrývky a ložní povlečení.
Další prostor pro soukromí nebo přespání nabízí hostovský pokoj (pracovna) s rozkládací postelí pro 2 osoby.

DĚTSKÝ POKOJ A SPANÍ V PODKROVÍ

V "dětském" pokoji najdete 4 lůžka, rozkládací větší pohovku a dostatek úložného prostoru. Děti si zamilují další možnost spaní na hambálkách s mlynářskými schody pro ty již šikovnější. Naše "zašívárna" má nejsilnější signál, ale je to hlavně ideální prostor pro trucování a počítání (meditaci).
Tento pokoj s otevřeným podkrovím nabízí 6 (i více) míst ke spaní a to nejen pro dětské duše, ale i pro "velké kluky".

společenské prostory

Kuchyně je plně vybavená nejen nádobím, ale i všemi spotřebiči včetně myčky, trouby a kávovaru Nespresso na kapsle . Kachlová kamna jsou plně funkční jak pro vytopení celého domu tak i na vaření například při výpadku elektrického proudu. Celá chalupa je vytápěna elektrickými přímotopy a podlahovým topením pro bezstarostné a pohodlné ubytování.
pohled do obývacího pokoje
pohled do obývacího pokoje

Celý objekt je kompletně vybaven. V obývacím pokoji najdete televizor podporující aplikace O2 TV, YouTube, NETFLIX, HBO GO, Skylink Live TV, Steam Link, Voyo, Apple TV , a ostatní multimediální funkce . Dále jsou k dispozici knihy, deskové hry a hračky. Pro malé najdete možná i dětskou židličku a postýlku.

koupelny a sauna

koupelna v patře
koupelna v patře

V patře se nachází koupelna se sprchovým koutem, vanou a toaletou, v přízemí pak samostatné WC a velká koupelna se sprchovým koutem a velkou finskou saunou. Dále je zde pračka a sušička prádla. Všechny místnosti mají podlahové ovladatelné vytápění pro příjemný tepelný komfort. Pro každou osobu je připravena osuška a ručník. Z provozních a hygienických podmínek neposkytujeme prostěradla do sauny.

společenská stodola a horký sud

  U nás můžete také využít venkovní nerezový horký sud s hydromasáží a jacuzzi systémem. Dále můžete využít  společenskou stodolu, ideální pro pohodové setkávání s rodinou a přáteli u ohně v krbu, ke grilování, hodování, či jen tak. Jedná se o stylové horské stavení s výhledem do údolí u potůčku s jezírkem a pod nebem plným hvězd. Sud i stodola je za příplatek dle ceníku.

zahrada, terasa a okolí

Zahrada o velikosti přes 2000 m2 není oplocena a je mírně svažitá, takže zimní nejen dětské radovánky okolo chalupy jsou zaručeny přitom bezpečné zejména pro tatínky (chybí dětmi oblíbené kadibudky). V létě je k dispozici dětská terasa s pískovištěm, skluzavkou a lezeckou stěnou. Terasa pro ranní hodování a plánování výletů po okolí, a když se z výletu vrátíte včas stihnete ještě odpolední kávu v paprscích zapadajícího slunce v našem zákoutí. Pokud nestihnete sluníčko můžete si uděláte atmosféru s ohněm v ohništi s grilem.

Voda z potůčku se u nás na chvilku zdrží v jezírku a pro ty, co potřebují zregenerovat nohy po náročném výkonu, je informace, že se u nás vůbec neohřeje.
Večer si tmu u nás na zahradě nakrájíte, patříme do jedinečné oblasti Jizerské tmavé oblohy - nejtemnější místo v České republice, takže pánové pokud chcete oslnit své ženy ukazováním hvězdiček, kde jinde než u nás.. odkaz pro pány

půdorysy objektu


vybavení roubenky


pro zdravé a pohodlné spaní

 • kvalitní matrace s ochranými podložkami
 • kvalitní ložní povlečení ......
 • přikrývky a polštáře z dutých vláken ........
 • tma jako v pytli a ticho takové, že vás bude budit :-) nebojte všeho dostatek a na rozdávání, zbude na každéhospotřebiče

 • Varná deska indukční.

 • Myčka nádobí.

 • Chladnička s mrazákem a velká nápojová lednice v dřevníku. Toustovač a malý kontaktní gril.

 • Horkovzdušná trouba

 • Pračka + Sušička

 • kávovar Nespresso na kapsle typ originál + startovací balíček. Rychlovarná konvice.
 • a další jistě důležité přístroje a pomůcky pro přežití

dřevník a technické zázemí

 • kola a lyže si můžete dát pod zámek na půdu stodoly, přístup přímo z parkoviště
 • v dřevníku u domu se třídí odpad a odváží se do Polubného za náměstí, a to nejlépe již v průběhu pobytu, při odjezdu pak není místo ...
 • dřevo do kamen, sekera na třísky a obvaz.
 • gril a ostatní potřebné věci okolo chalupy (gril a sezení od jarních dní)

parkování a doporučený příjezd

Parkování je zajištěno maximálně pro 3 vozy přímo u chaty. Parkování je vybaveno dobíjecím stojanem pro elektromobily. Příjezdovou cestu a parkoviště hlídá velký bratr s čočkou.

Jediný bezpečný příjezd je dle přiložené mapy. Pokud si nastavíte do navigace přímo naší roubenku, budete navedeni na neudržovanou a nepoužívanou cestou. Cesta z mapy je dobře sjízdná a v zimním období udržována plužením, ale jsme stranou a poslední na řadě :-) . V každém případě, jede se na hory a je důležité být připraven na cokoliv . V případě bohaté nadílky, třeba i na čekání a paní Frézovou.